Wrzesień - ,,Dzień Przedszkolaka"

Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Samorządowym w Haczowie

,,Dzień Przedszkolaka”, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi w swoich grupach w to szczególne dla nich święto. Ogłoszenie Dnia Przedszkolaka w całej Polsce przez Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, to doskonała propozycja wspólnego działania środowiska wychowania przedszkolnego. Daje duże możliwości promocji, oraz wzmocnienia prestiżu przedszkoli, a co najważniejsze dostarcza dzieciom kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Grupy najstarsze ,,Mądre Sówki” oraz ,,Ufoludki” z okazji tego dnia wybrały się do kina na film animowany pt. ,,Psi Patrol”, na który bilety ufundowali dzieciom rodzice, autokar sfinansowany został z Rady Rodziców.

Po twarzach dzieci widać było, że film im się podobał. Sama podróż autokarem była dla nich wielką frajdą, albowiem niektórzy z nich pierwszy raz jechali tym środkiem transportu. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Marzena Ziemiańska