Październik - Spotkanie z panami policjantami w Przedszkolu

W dniu 13 października 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym w Haczowie odbyło się spotkanie z Panami Policjantami z Posterunku Policji w Haczowie, w ramach realizacji treści programowych "Bezpieczny Przedszkolak". Celem spotkania było poznanie specyfiki zawodu policjanta, a także omówienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w domu, przedszkolu i na ulicy. Dzieci przywitały niecodziennych gości słowami piosenki ,,Kolorowe światła”.

Na początku spotkania przedstawiciele policji przypomnieli główne zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz podstawowe numery telefonów alarmowych – w tym najważniejszy nr 112, pod który należy dzwonić w razie wypadku lub innej trudnej sytuacji. Zaprezentowali kamizelkę odblaskową, a także lizak policyjny wykorzystywany do zatrzymywania pojazdów oraz kierowania ruchem drogowym. Zademonstrowali jak należy zachować się podczas ataku psa. Funkcjonariusze przypomnieli również, że nigdy nie wolno udzielać informacji dotyczących danych osobowych nieznanym ludziom. Następnie dzieci mogły zadawać pytania. Było ich wiele, wśród nich m. in. czy praca policjanta jest trudna?, kiedy policjant wykorzystuje sygnał dźwiękowy?". Na koniec były wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy Panu Grzegorzowi Matuszowi oraz Panu Stefanowi Szpienikowi za przyjęcie naszego zaproszenia oraz ciekawe zajęcia.