Październik - Nauka kodowania

Nauka kodowania dla dzieci

Nowoczesna technologia spowodowała, że powstały nowe metody nauczania. Jedną z nich jest kodowanie, czyli zabawy, które przygotowują dzieci do nauki programowania. Stosując tę metodę pozwalamy dzieciom na eksperymentowanie, doświadczanie i działanie.

Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji, rozumowania i wnioskowania. Dzieci z grup „Mądre Sówki” oraz „Ufoludki” uczestniczyły w zajęciach wprowadzających naukę programowania bez użycia komputera.

Dzieci zostały zapoznane z nowymi pojęciami, które stają się dla nich bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone.

Zabawy z kodowaniem są pełne radości, otwierają umysły. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych.

Aneta Gruszka