Październik - ,,Pasowanie na Starszaka"

PASOWANIE NA STARSZAKA - ,,KRASNOLUDKI”

,,Wszystkie 6-latki  pięknie dziś ubrane, uśmiechnięte, uczesane.

Dzień ten w sercach Ich zostanie, bo dziś będzie PASOWANIE”.

W dniu 20 października w grupie „Krasnoludków” odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Starszaka.

W tak ważnym dniu - aby być świadkami niezwykłego wydarzenia - do przedszkola przybyli zaproszeni Rodzice, Pani Dyrektor – Lucyna Zgłobicka oraz Pani Wicedyrektor - Aneta Gruszka.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie wspaniale.

Po gromkich brawach przystąpiliśmy do uroczystości Ślubowania.

Tekst ślubowania dzieci uroczyście powtarzały za Panią wychowawczynią i ślubowały:

,,Ślubuję być dobrym Polakiem.

Obiecuję dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola.

Będę starał się być dobrym kolegą.

Przyjacielem roślin i zwierząt.

Chcę swym zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i nauczycielom.”

Następnie Pani Dyrektor pasowała przedszkolaków za pomocą ,,magicznego ołówka” na starszaków, a Pani Dorota rozdała pamiątkowe dyplomy i upominki.

Na zakończenie Rodzice zrobili pamiątkowe zdjęcia. Uśmiech i radość na twarzach ,,Krasnoludków” świadczył o tym, że uroczystość była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci.