Październik - ,,Pasowanie na Starszaka"

,,Pani Dyrektor na ramię ołówek kładzie i mówi:

Pasuję Cię na Starszaka.

Później Starszak do szeregu dumnie kroczy,

aż mu błyszczą radośnie oczy".

W końcu nadszedł ten dzień, 15.10.2021 r. , kiedy to dzieci z grupy Krasnoludków  stały się Starszakami. Podczas uroczystej akademii ,,Pasowanie na Starszaka" zaprezentowały wiersze, piosenki związane z życiem starszego przedszkolaka i tańce. Następnie poprosiły panią dyrektor, by przystapiła do pasowania. Każde z nich z dumą i wielkimi emocjami powtarzało słowa ślubowania. Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i prezenty. Podczas tak wielkiego święta nie mogło zabraknąć rodziców, którzy z wielkim przejęciem przygladali się całej uroczystości. Po akadedmii był czas na pamiątkowe zdjęcia. Grupa dzieci 5 -letnich życzyła swoim kolegom ,,By przez rok cały otrzymywali same pochwały". My oczywiście dołączamy się do życzeń: Starszaki, dużo radości, zapału i energii nie tylko do zabawy, ale i do nauki!!!

Beata Boczar