Marzec - ,,Spotkanie wielkanocne"

WIELKANOCNE SPOTKANIE W GRUPIE KRASNOLUDKÓW Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku. I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy z wiosną gra. Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra. Święta Wielkanocne to najradośniejsze, wiosenne święta. W Wielkim Tygodniu, w świątecznej już atmosferze, 26 marca przedszkolaki z grupy Krasnoludków spotkały się z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej w Trześniowie i ich wychowawczynią Panią Joanną Kaczor. Dzieci przedstawiły montaż słowno - muzyczny „Wielkanoc na ludowo”. W wierszach i piosenkach opowiedziały o tym, co dzieje się w polskiej tradycji „Od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku”. Święta Wielkanocne, to szczególny, pełen ciepła rodzinnego czas, dlatego tak ważne jest, aby mnogość tradycji i zwyczajów przekazywać najmłodszym. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko.