Marzec - ,,Marzec w grupie Kaczuszek"

Miesiąc marzec w grupie Kaczuszek przeszedł na oczekiwaniu i szukaniu oznak wiosny.

Na samym na samym początku marca zdążyły się zapoznać z kącikiem regionalnym przygotowanym przez naszą koleżankę Marzenę Ziemiańską.

Z chwilą nadejścia cieplejszych dni dzieci nie mogły się wprost doczekać zbliżającej wiosny. Nauczyły się piosenki "Siadaj zimo na sanki i uciekaj już". Bardzo im się podobał refren: "Rękawiczki i czapki pochowamy do szafki na spacerek pójdziemy nie zmarzniemy już". Z utęsknieniem patrzyły przez okno na marcową pogodę, która niestety była kapryśna, jak wskazuje poznane przez dzieci przysłowie "W marcu jak w garncu".

Jak tylko była sposobność to korzystaliśmy ze spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

Na zajęciach zapoznały się z oznaczeniami pogody.

Z utęsknieniem czekały na posiłki, które zgodnie z obietnicami pani, miały być zdrowe i dawać dużo energii dzieciom, potrzebnej do zabawy na podwórku.

Na zajęciach wykonywały różne prace plastyczne o wiośnie. Piękne bazie, piękne kwiaty, wykonane różnymi technikami wieloetapowo.

Niestety przygotowań do świąt nie udało nam się zrealizować w naszej grupie, w związku z pandemią i jej obostrzeniami.

Anna Ladzińska