Maj - ,,Wycieczka do gospodarstwa rolnego"

Wycieczka do gospodarstwa rolnego

Długo czekaliśmy na nadejście upragnionej pory roku, wiosny. Teraz więc, kiedy za oknem w końcu zrobiło się ciepło i radośnie, ciężko usiedzieć w przedszkolnych salach. Wiosenna pogoda zachęca do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Skuszeni tą słoneczną aurą, postanowiliśmy nieco urozmaicić naukę...

Dnia 12 maja, dzieci z grupy „Muchomorków” oraz „Krasnoludków”, poznawały pracę rolnika. Tym razem źródłem wiedzy nie były książeczki czy ilustracje, tego dnia czerpaliśmy informacje z pierwszej ręki. W piątkowy poranek, tuż po śniadaniu, udaliśmy się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa rolnego p. Rymarowicza. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta hodowane w tym gospodarstwie oraz z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści gospodarza, o jego codziennych obowiązkach. Nie mniej emocjonujące okazało się oglądanie maszyn rolniczych ułatwiających pracę w gospodarstwie. Największe wrażenie zrobił na dzieciach ogromny traktor, który przedszkolaki miały możliwość obejrzeć także od środka. Nikt się nie spodziewał, że tego dnia będzie miał możliwość zasiąść za kierownicą tak wielkiej maszyny. Dopełnieniem tej niezwykłej wizyty był słodki poczęstunek. Po powrocie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że taka forma nauki bardzo im odpowiada i z chęcią wybiorą się na kolejne zajęcia w terenie.

Raz jeszcze, gorąco dziękujemy p. Rymarowiczowi za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Dziękujemy!