Luty - Projekt ,,Bajka ma moc"

Fotorelacja z realizacji projektu BAJKA MA MOC.
Na przełomie lutego i marca w grupie 4, 5-latków realizowany był projekt BAJKA MA MOC .
Na początku wybudowany został zamek z kartonów i to była nasza baza wypadowa do różnych bajek. Przy zamku słuchaliśmy bajek czytanych przez rodziców naszych dzieci (Czytanie na ekranie- rodzice przesyłali nagrania, a ja włączałam na laptopie). Przy zamku też dzieci wcielały się w różne postacie z bajek, odgrywały scenki, malowały bohaterów bajek, tańczyły, wykonały wehikuł czasu, zrobiły też piękne zakładki do książek. Ja czytałam dzieciakom bajki terapeutyczne. Chciałam w ten sposób pomóc im poradzić sobie z różnymi przeżyciami, przykrościami, problemami i lękami, które gdzieś tam  im  czasem towarzyszą. Poruszaliśmy między innymi tematy przyjaźni, inności, niepełnosprawności, odtrącenia. Myślę, że był to owocny czas i przyniósł dużo dobrego dla naszej grupy.
Beata Boczar