Luty - ,,Warsztaty pszczelarskie"

„Pszczoły nasi mali przyjaciele”

14.02.2023 r.  dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez pszczelarza.

Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak np. podkurzacz. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego trzcinowego ula, obserwowały żywe owady zabezpieczone w klateczkach transportowych. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz przymierzały dziecięce stroje pszczelarskie.

Wszystkie dzieci samodzielnie wykonały świeczki z wosku pszczelego. Na zakończenie warsztatów otrzymały pamiątkowe dyplomy „Młodego pszczelarza” oraz malutki słoiczek miodu do degustacji w domu.