Listopad - ,,Dzień Niepodległości"

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do ziemi rodzinnej oraz szacunku dla polskich symboli narodowych.

Dlatego też 10 listopada odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez grupę „Krasnoludki”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz przy nastrojowej muzyce dziewczynki pod kierunkiem p. Bożeny zatańczyły taniec z flagą biało - czerwoną.

To były piękne i wzruszające chwile. Jednocześnie była pouczająca lekcja historii i patriotyzmu. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego - „Mazurka Dąbrowskiego”, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.