Kwiecień - ,,Uczymy się o patriotyzmie"

W tygodniu poprzedzającym bardzo ważne święta państwowe : Święto Flagi i 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja było okazją do rozmowy z przedszkolakami o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Nasze przedszkolaki z grupy Muchomorków były bardzo zainteresowane tematami dotyczącymi swojej ojczyzny. Dzieci zadawały wiele pytań o swoim kraju, symbolach narodowych. Poznały najważniejsze miasta i miejsca Polski oraz związane z nimi legendy. Nauczyły się na pamięć wiersz "Powiewa flaga". Wykonały techniką wydzieranki piękne biało-czerwone flagi, a na koniec zaśpiewały w postawie na baczność hymn państwowy- Mazurek Dąbrowskiego. Celem tych działań było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych mających na celu poczucie przynależności narodowej.

Beata Boczar