Kwiecień - ,,Spotkanie wielkanocne z jajkiem i zającem"

Spotkanie wielkanocne ,,Z pisanką i zającem" w Przedszkolu Samorządowym w Haczowie z filią w Trześniowie

W Wielkim Tygodniu, w świątecznej już atmosferze, wszystkie przedszkolaki spotkały się podczas Spotkania Wielkanocnego. Tą wyjątkową uroczystość, podczas której, dzieci poznawały tradycje wielkanocne, przygotowały w tym roku dzieci 6-letnie z grupy ,,Mądrych Sówek” wraz z wychowawczynią, Marzeną Ziemiańską.

Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją w wykonaniu dzieci, pt., „Pisanki”. Jak przekonywali nasi mali aktorzy „Wielkanoc to czas radości…” i dokładnie w takim nastroju zaprezentowali długo przygotowywany występ. Sympatyczne pisanki, z których wykluły się kurczaczki, Zajączki oraz Baranki wprowadziły dzieci w klimat przedświąteczny. Nie brak było również życzeń dla całej społeczności przedszkola oraz wspólnie zatańczono taniec do popularnej piosenki pt. ,,My name is…”.

Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i brały aktywny udział w uroczystości.

Poszczególne grupy kontynuowały spotkanie w swoich salach, a od „Zajączka” otrzymały symboliczne upominki, w postaci czekoladowych jajek.

Dyrekcja oraz Personel Przedszkola Samorządowego w Haczowie z filią w Trześniowie składa również serdeczne życzenia, spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze.

Marzena Ziemiańska