Kwiecień - ,,Dzień Ziemi" w grupie ,,Mądrych Sówek"

„Dzień Ziemi w grupie „Mądrych Sówek”

22 kwietnia 2021 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci z grupy „Mądre Sówki” wzięły udział w zajęciach o tematyce proekologicznej.

W prezentacji multimedialnej dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi informacjami dotyczącymi naszej planety m. in.:

- Ziemia jest 3 planetą od słońca,

- jest domem nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt i roślin,

- co cieszy Ziemię oraz co ją zasmuca.

Dzieci poznały sposób prawidłowego segregowania odpadów oraz ich recyklingu. Jednym z zadań było wrzucenie śmieci do odpowiedniego worka. Przedszkolaki na globusie nazywały kontynenty, oglądały zdjęcia naszej planety z kosmosu oraz malowały Ziemię na monitorze interaktywnych, który znajduje się w naszej sali. Wykonały również samodzielnie dekorację. Naszą ulubioną piosenką grupową stała się piosenka „Ochroń Ziemię”, którą codziennie śpiewamy pamiętając, że nasza Ziemia jest unikalna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną „Ziemia naszym domem”.

Aneta Gruszka