Kwiecień - ,,Dzień Ziemi"

Dzień Ziemi w grupie Muchomorków obchodzony był bardzo uroczyście. Dzieci po zdalnych zajęciach wróciły do przedszkola i szybko zabrały się do pracy. Dlatego też uroczystość odbyła się z pewnym poślizgiem. Przedszkolaki przez cały tydzień poszerzały wiedzę na temat ekologii i uczyły się do występów. 26 kwietnia dla rodziców, a potem dla starszaków przedstawiliśmy montaż słowno- muzyczny o naszej planecie Ziemi. Ta uroczystość miała na celu uświadomić przedszkolakom jak bardzo trzeba dbać o nasze wspólne dobro jakim jest ZIEMIA. Pociąg wykonany z recyklingu zapoczątkował nasz projekt ekologiczny, który będzie realizowany w przedszkolu do końca tego roku szkolnego. Do wagonika dzieciaki będą wrzucały plastikowe zakrętki. Na koniec uroczystości Muchomorki otrzymały bawełniane worki na zakupy- wyrabiamy w dzieciach nawyki PROEKOLOGICZNE! Cała grupa złożyła przyrzeczenie:

"Dziś ekologia modne słowo.

Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.

Jej przyjaciółmi się ogłaszamy

i ratować przyrodę PRZYRZEKAMY!"

Starszaki też pamiętały o Dniu Ziemi. Cały tydzień realizowany był temat "Mali strażnicy przyrody". Uczyły się jak dbać o środowisko słuchając wierszy i piosenek oraz oglądając film edukacyjny Edukredka- "Dzień Ziemi". 22 kwietnia samodzielnie wykonały plakaty na Dzień Ziemi i uroczyście zaśpiewały piosenkę "Ochroń Ziemię", której refren brzmi:

"Ochroń Ziemię, bądź jej przyjacielem.

Ty i ja- jest tu dzieci wiele.

Im więcej nas, tym dla Ziemi lepszy czas".