Kwiecień - ,,Dzień Książki"

"Moi drodzy przyjaciele,

przygód na was czeka wiele.

sięgnij tylko na półeczkę,

albo odwiedź biblioteczkę."

Dzień Książki to kolejne święto warte naszej uwagi. O walorach czytania i korzystania z książek nie trzeba nikogo przekonywać. Niezależnie od wieku, książka odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. Nasze przedszkolaki - grupa " Krasnoludków" włączyły się w obchody tego święta w Dniu Bibliotekarza. Święto to ma na celu promowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wdrażanie do szanowania książek. Każdy chętnie opowiadał o swojej ulubionej książeczce, dzieci uczestniczyły również w różnych zabawach. Starszaki układały puzzle z hasłami promującymi książki, losowały atrybuty bohaterów bajkowych i literackich, odgadując jaka to bajka, wysłuchały wiersz pt." Skarga książki" i wiele innych zabaw.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał kolorową bajkę z dedykacją:

" Niech książka ta Ci sprawi moc radości i zabawy ".