Grudzień - ,,Wigilia przedszkolna"

PRZEDSZKOLNA WIGILIA
21 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia.
Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe oraz stroiki.
W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.
O wyznaczonej godzinie w jadalni zebrały się dzieci oraz personel przedszkola. Wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia a następnie wspólnie zjedliśmy tradycyjne wigilijne potrawy. Wigilia zakończyła się wspólnym kolędowaniem.