Czerwiec - Z wizytą w Bibliotece Gminnej w Trześniowie

Z wizytą w Bibliotece Gminnej w Trześniowie

We wtorek 6.06.2023 r. dzieci z grupy „Krasnoludki” odwiedziły Bibliotekę Gminną w Trześniowie. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się gdzie znajdują się regały z książkami przeznaczonymi dla dzieci. Następnie pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do obejrzenia filmu edukacyjnego „Jak powstaje książka” oraz wybranych książeczek z literatury dziecięcej. Chętne dzieci próbowały swoich sił czytając krótkie teksty. Na zakończenie dzieci kolorowały przygotowane ilustracje postaci z bajek oraz otrzymały słodkie cukierki.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w „domu książek”, miejmy nadzieję, że nie ostatnia.