Czerwiec - ,,Pożegnanie Starszaków"

„Przedszkola czas już minął nam

i jest tak jakoś smutno,

a nasza pani w kącie łka,

bo rozstać nam się trudno.”

Ostatnie dni czerwca były dla nas wyjątkowe, uroczyste, radosne ale i pełne wzruszeń.

W czwartek 22 czerwca grupa „Muchomorki” wraz z panią Dorotką Frydrych przygotowały niespodziankę dla 6-latków, które już za parę chwil opuszczą mury naszego przedszkola. Przedszkolaki nie tylko zaśpiewały i wyrecytowały piękne wiersze z życzeniami dla kolegów, ale także zaprosiły „Krasnoludki” do wspólnej zabawy. Nie zabrakło również słodkich prezentów😊

Następnego dnia, w piątek odbyła się wyjątkowa uroczystość  „Pożegnania starszaków” z udziałem Rodziców. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i wszystkich pracowników przedszkola. Skończył się bowiem kilkuletni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Przedszkolaki pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anety Gruszki przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz fotoksiążki.

Tak to już jest, coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.